Мета: узагальнити та перевірити знання учнів; розвивати вміння логічно мислити, творчо переосмислювати, аналізувати вивчені факти; розвивати вміння аргументувати свою відповідь; виховувати в учнів уміння аналізувати досягнення та недоліки у власних знаннях.

Обладнання: карти, схеми, таблиці, хрестоматія із всесвітної історії, портрети історичних осіб, дзвінок, секундомір, ілюстративний матеріал.

Клас ділиться на дві команди. По одному учню від команди делегуються у журі. Команди утворюють 4 групи по 4 чоловіки, готують виступи.

Підготовчий етап

1-а група. Фрідріх II.Випереджальне завдання

• 2-а група. Марія-Тереза.

• 3-я група. Йосиф II.

• 4-а група. С. Бах.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми, мети і завдань року.
III. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Представники команд повинні від першої особи переконати присутніх у правильності проведення ними політики у своїх державах, а С. Бах закликати народ до боротьби за новий буржуазний устрій суспільства.

1. Кому належать висловлювання?

1) «Моє правління не порушувало спокою моєї совісті». (Фрідріх ІІ)

2) «Вважаю, що освічений абсолютизм — це саме те, що у даний момент підходить нашій дер-,жаві». (Фрідріх II)

3) «У жодному випадку ви не повинні дозволяти будь-що вилучити або відібрати з ваших земель, меж або володінь». (Фрідріх І)

4) «Якщо війна стане неминучою, так приведіть свої землі у належний порядок, але не допускайте утисків та насильства над своїми підданими». (Фрідріх Вільгельм І)

2. Завдання на дошці.

Див. табл.

3. Вікторина «Що? Де? Коли?»

Що таке?

а) Клаптикова імперія;

б) імперія;

в) Габсбурги;
г) меркантилізм;

д) «прирізки» селянських земель;

е) курфюрст;

ж) мануфактура;

з) юнкер.

Де?

а) Де була проголошена Бранден-бурзько-Прусська держава?

б) На яких землях та за участі яких країн відбулася Тридцятирічна війна?

в) Де мануфактурне виробництво досягло найбільшого рівня розвитку?

Коли?

а) Коли Фрідріх III отримав титул прусського короля?

б) Коли Східна Галіція увійшла до складу Австрії?

в) Коли відбулися три поділи Польщі?

IV. Узагальнення та систематизація знань

V. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання

VI. Домашнє завдання

Повторити матеріал «Подорож Христофора Колумба».

 

загрузка...