Мета: захист учнівських проектів; контроль та перевірка знань учнів.
Хід уроку
I.Організаційний момент
ІI.Актуалізація знань учнів
Захист проектів з Конституційного права
Учні захищають проекти за такими темами:
• «Конституція України — Основний Закон держави»;
• «Конституційний процес в Україні»;
• «Верховна Рада України»;
• «Кабінет Міністрів України»;
• «Інститут Президентства в Україні»;
• «Верховний суд України»;
• «Функції та повноваження прокуратури України»;
• «Повноваження міліції».
ІІІ.Річне оцінювання
Варіант 1
І рівень
1. Визначте назву теорії походження держави і права, авторами якої
були К. Маркс та Ф. Енгельс.
а) Теологічна;
б) договірна;
в) економічна;
г) насильства;
2. Із нижченаведених обставин визначте ту, яка не виключає юридич-ної відповідальності.
а) Необхідна оборона;
б) крайня необхідність;
в) діяння, пов’язане з ризиком;
г) службовий примус.
3. Визначте дату прийняття Конституції України.
а) 24 серпня 1991 р.;
б) 28 червня 1996 р.;
в) 16 липня 1990 р.;
г) 1 грудня 1991 р.
4. Із нижченаведених виборчих систем визначте ту, за якою обирають-ся депутати міських та сільських рад.
а) Пропорційна;
б) змішана;
в) мажоритарна з одномандатним округом;
г) мажоритарна з багатомандатними округами.
5. Із нижченаведених ознак оберіть ту, що є ознакою юридичної особи.
а) Здатність бути позивачем та відповідачем у суді;
б) наявність майна, яке є державною власністю;
в) наявність майна, яке є комунальною власністю;
г) стовідсоткова сплата податків.
6. Яка гілка влади формується виключно шляхом виборів?
а) Законодавча;
б) виконавча;
в) судова.
ІІ рівень
Дайте визначення понять:
а) правопорушення;
б) функції держави;
в) правова система.
ІІІ рівень
Охарактеризуйте виборчу систему України.
ІV рівень
У зв’язку із прийняттям колегією Конституційного Суду України рі-шення про відмову у відкритті впровадження по одній зі справ за конс-титуційним поданням це питання було винесено на пленарне засідання
Конституційного Суду. На цьому засіданні була присутня така кількість суддів, за якою пленарне засідання є повноважним. З числа присутніх за відкриття впровадження у справі проголосувала така кількість суддів, яка є рівною строку повноважень Голови Конституційного суду.
Скільки голосів не вистачило для прийняття позитивного рішення?
Відповідь поясніть.
Варіант 2
І рівень
1. Визначте назву теорії походження держави та права, авторами якої
були Спенсер і Ландау.
а) Органічна;
б) психологічна;
в) насильства;
г) економічна.
2. Із нижченаведених обставин визначте ту, що виключає юридичну
відповідальність, право на яку (обставину) є абсолютним.
а) Крайня необхідність;
б) уявна оборона;
в) необхідна оборона;
г) діяння, пов’язане з ризиком.
3. Визначте дату прийняття Акта проголошення незалежності України.
а) 16 липня 1990 р.;
б) 24 серпня 1991 р.;
в) 28 червня 1996 р.;
г) 1 грудня 1991 р.
4. Із нижчеперерахованого переліку виборчих систем визначте ту, за якою обираються народні депутати України.
а) Пропорційна;
б) мішана;
в) мажоритарна з одномандатним округом;
г) мажоритарна з багатомандатними округами.
5. Із нижченаведених визначте підставу для дострокового припинення народного депутата України.
а) Відкликання народного депутата виборцями;
б) складення повноважень за його особистою заявою;
в) виключення народного депутата зі складу депутатської фракції;
г) вступ до політичної партії, кандидати від якої не стали народними депутатами України.
6. Визначте метод державного управління:
а) стимулювання;
б) сполучення;
в) адміністрування.
ІІ рівень
Дайте визначення понять:
а) юридична відповідальність;
б) форми державного устрою;
в) система права.
ІІІ рівень
Охарактеризуйте конституційно-правові засади діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
ІV рівень
На засіданні Верховної Ради України була присутня така кількість народних депутатів, яка є в 20 разів більшою за вік, по досягненні якого особа є повністю дієздатною. За внесення до порядку денного питання про відповідальність Кабінету Міністрів України висловилися половина депутатів з числа присутніх.
Визначте, скільки голосів не вистачило для прийняття рішення.
Відповідь поясніть.
Відповіді
І варіант: 1 в; 2 г; 3 б; 4 а; 6 а.
ІІ варіант: 1 а; 2 г; 3 б; 4 а; 5 а; 6 в.
іV.підсумки уроку
Учитель пояснює критерії оцінювання контрольної роботи та разом
із класом оцінює рівень досягнутих знань.
Система оцінювання
І рівень
За кожну правильно надану відповідь учні отримують 0,5 бала, а загалом — 3 бали.
ІІ рівень
Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал, разом — 3 бали.
ІІІ рівень
Відповідь на це запитання оцінюється до 3-х балів.
ІV рівень
Відповідь на запитання оцінюється до 3-х балів